Kącik zabaw dla dzieci na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii

W minioną środę, 24 kwietnia, na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed miało miejsce uroczyste otwarcie „Kącika zabaw dla dzieci”. Ta dedykowana przestrzeń powstała w ramach zaangażowania Wydziału w program HR Excellence, dzięki dofinansowaniu JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego oraz Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Koordynatorką działań była dr hab. Danuta Gutowska-Owsiak, prof. UG.

Kącik ten zapewni bezpieczne i angażujące miejsce zabawy dla dzieci pracowników, doktorantów i studentów, umożliwiające rodzicom i opiekunom spokojną pracę przy zainstalowanym w jego obrębie biurku lub uczestniczenie w spotkaniach w przyległej części pokoju socjalnego.

Oficjalne otwarcie Kącika miało miejsce podczas ceremonii poprowadzonej przez Panią Prorektor dr hab. Annę Jurkowską-Zeidler, prof. UG, Prorektora prof. dr hab. Wiesława Laskowskiego i Dziekan Wydziału dr hab. Ewelinę Król, prof. UG. Podczas inauguracji podkreślono zaangażowanie Wydziału w stworzenie przyjaznego i funkcjonalnego środowiska dla swoich pracowników i studentów. Kącik zabaw został starannie zaplanowany z myślą o bezpieczeństwie i rozwoju dzieci. Dzięki trosce o potrzeby całej społeczności akademickiej, Kącik zabaw staje się ważnym elementem życia Wydziału, promując równowagę między życiem zawodowym a rodzinnym, co wpisuje się w wartości Uniwersytetu Gdańskiego.

Zdjęcia: inż. Alan Stocki

Data publikacji: środa, 24. Kwiecień 2024 - 22:19; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: poniedziałek, 29. Kwiecień 2024 - 14:47; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega